Spoznajte s nami krásy hlavného mesta

1

NAŠA POLOHA

Premium**** business hotel bratislava sa nachádza v mestskej časti Ružinov, len 10 minút električkou od centra mesta.

Autom sa k nám dostanete výjazdom PRIEVOZ z diaľničného obchvatu, od ktorého nás delia len dve svetelné križovatky.

Nachádzame sa v blízkosti najväčších športovísk: ZŠ O.Nepelu, národný futbalový štadión, ZŠ V.Dzurillu, Eurovia arena, ŠH Pasienky, NTC - národné tenisové centrum a športové haly ELAN a Mladosť.

ZIMNÝ ŠTADIÓN O.NEPELU

Zimný štadión Ondreja Nepelu (Slovnaft Aréna) je zimný štadión a multifunkčná hala v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto na ulici Odbojárov 9, ktorý bol rekonštruovaný v rokoch 2009 – 2011.

vzdialenosť od hotela - 10 min peši

NÁRODNÝ FUTBALOVÝ ŠTADIÓN

Tehelné pole je nový futbalový štadión v Bratislave. Okrem športovej časti je súčasťou komplexu aj nákupné centrum, administratívna budova a obytný komplex Byty Tehelné pole. Je to domáci stánok ŠK Slovan Bratislava.

vzdialenosť od hotela - 15 min peši

MOST SNP A REŠTAURÁCIA UFO

Jedinečná vyhliadka na pylónoch Mosta SNP vo výške 95 metrov s úžasným výhľadom na mesto a dohľadnosťou až 100 km. Ponúka najkrajší západ slnka v Bratislave v kombinácii s kulinárskym zážitkom.

Vstupné: 7,40 €, s Bratislava Card City & Region zľava 25 %

vzdialenosť od hotela - 9 min autom / 28 min MHD / 53 min peši

BRATISLAVSKÝ HRAD

Pôvodne sídlo panovníkov, dnes symbol Bratislavy a sídlo Historického múzea. Z jeho 47 metrov vysokej korunnej veže, kde sa kedysi uchovávali kráľovské korunovačné klenoty, sa naskytá nádherný výhľad nielen na mesto, ale aj na susediace krajiny.

Vstupné: €10, s Bratislava Card City & Region zľava 100 %

vzdialenosť od hotela - 15 min autom / 27 min MHD / 56 min peši

KATEDRÁLA SV. MARTINA

Gotický trojloďový kostol z 15. storočia, bývalý korunovačný chrám. Pripomienkou týchto slávnych čias je pozlátená replika korunovačnej koruny osadená na vrchole katedrálnej veže vo výške 85 metrov a vážiaca 150 kg.

vzdialenosť od hotela - 8 min autom / 24 min MHD / 46 min peši

GRASSALKOVICHOV PALÁC

Rokokový letný palác z 18. storočia bol v minulostí známy bohatým spoločenským životom, koncertoval tu aj slávny Joseph Haydn. Od roku 1996 je sídlom prezidenta Slovenskej republiky.

vzdialenosť od hotela - 8 min autom / 20 min MHD / 40 min peši

SLAVÍN

Najväčší vojnový pamätník v strednej Európe je vďaka svojej výške 52 metrov jednou z dominánt mesta. Je tu pochovaných 6 845 vojakov Sovietskej armády padlých pri oslobodzovaní Bratislavy počas druhej svetovej vojny.

vzdialenosť od hotela - 11 min autom / 31 min MHD / 52 min peši

MODRÝ KOSTOLÍK

Secesný Kostol sv. Alžbety zo začiatku 20. storočia je charakteristický svojou modrou farbou. Vyznačuje sa detailným prepracovaním fasády s častým použitím mozaiky. Je obľúbeným miestom sobášov a krstov.

vzdialenosť od hotela - 9 min autom / 20 min MHD / 38 min peši

1