Jar v Bratislave

1

ZÍSKAJTE 20-25% ZĽAVU NA UBYTOVANIE A ĎALŠIE BENEFITY

  • 20-25% zľava na ubytovanie s bohatými bufetovými raňajkami vrátane vychladeného sektu   
  • 50% zľava na vstup do privátneho wellness
  • Možnosť platby rekreačným poukazom.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

VÝHĽADY Z HRADU A SLAVÍNA

Ak ste fanúšikom skvelých výhľadov, určite si nenechajte ujsť Bratislavský hrad a vojnový pamätník Slavín. Majestátny Hrad vynímajúci sa na kopci 80 metrov nad Dunajom je už po stáročia symbolom Bratislavy. Slavín je najväčší vojnový pamätník v strednej Európe a vďaka svojej polohe a výške 52 metrov patrí medzi dominanty mesta. Obe ponúkajú nádherný výhľad na jarnú Bratislavu.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

BOTANICKÁ ZÁHRADA

Aj v hlavnom meste nájdete kus exotiky. V Botanickej záhrade, ktorá bola prvou svojho druhu na Slovensku, na rozlohe približne 7,5 hektára nájdete 5 tisíc najmä cudzokrajných druhov rastlín, 150 druhov vyšľachtených ruží, tropické a subtropické rastliny, kaktusy, palmy a mnohé iné.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

HISTORICKÉ CENTRUM

Ak plánujete výlet do hlavného mesta, určite by ste nemali vynechať tieto TOP pamiatky a atrakcie, ktoré robia Bratislavu výnimočnou. Prejdite sa Bratislavou od historickej Starej radnice až po moderné UFO. Bez návštevy týchto turistických atrakcií sa z Bratislavy jednoducho neodchádza. Niektoré z nich sú úplne zadarmo alebo za prijateľný poplatok

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

CYKLOVÝLET MOST SLOBODY

(známy aj ako most Chucka Norrisa)

Z hotela na bicykli po Záhradníckej ulici, cez Košickú ulicu k nákupnému centru EUROVEA, odtiaľ po príjemnej cyklo-pešej upravenej ceste cez Staré mesto prídete k River Parku. Odtiaľ pozdĺž Dunaja po Devínskej ceste (stále pozdĺž Dunaja a Dunajského ramena) až do Devína, kde si môžete spraviť prestávku na návštevu hradu, prípadne obed. Z Devína pozdĺž rieky Morava do Devínskej Novej Vsi a odtiaľ po Moste Slobody do rakúskeho Schloßhofu, kde môžete navštíviť zámok Schloßhof.

dĺžka: 23 km, trvanie: cca 2 hod., 20 minút, prevýšenie: 23m

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

CYKLOVÝLET ŽELEZNÁ STUDNIČKA

Z hotela na bicykli po Bajkalskej a Račianskej ulici, cez štvrť Ahoj na Kamzík (náročnejšia trasa cez les), možnosť využiť lanovku, navštíviť televíznu vežu, prípadne vyskúšať bobovú dráhu.

Trasa pokračuje klesaním až na Železnú studničku - obľúbená oddychová zóna Bratislavčanov, kde môžete príjemne stráviť deň, opekať v prírode, prípadne využiť občerstvenie vo viacerých bufetoch alebo reštauráciách. Nachádzajú sa tu viaceré detské ihriská a prírodné jazerá.

dĺžka: 7,9 km, trvanie: cca 1 hod., prevýšenie: 273m

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

CYKLOVÝLET DANUBIANA

Z hotela na bicykli po Bajkalskej ulici, cez Prístavný most (využitím cyklolávky), po Petržalskej cyklohrádzi pozdĺž Jaroveckého ramena. Môžete si spraviť prestávku a okúpať sa v Rusovskom jazere, navštíviť Rusovský park s kaštieľom. Po ceste sa nachádzajú viaceré bufety, v Rusovciach aj reštaurácie. Následne príchod do Čunova, kde môžete navštíviť Action Land s množstvom vonkajších aktivít nielen pre deti.

Príchod do Areálu vodných športov a múzea moderného umenia Danubiana

dĺžka: 21,3 km, trvanie: cca 2 hod., 10 minút, prevýšenie: 40m

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

TIPY NA ĎALŠIE CYKLOVÝLETY

PEČNIANSKY LES

Z hotela po Záhradníckej ulici, cez centrum mesta, cez Most SNP, popri Inchebe a pozdĺž Petržalskej strany Dunaja až do Pečnianskeho lesa, kde môžete vidieť bunkre z 2.svetovej vojny

(7,3 km / cca 45 min)

LESOPARK VRAKUŇA

Z hotela po Bajkalskej a Ružinovskej ulici, po Priehradnej ulici až do Lesoparku Vrakuňa, kde môžete príjemne stráviť čas napríklad aj návštevou rozhľadne, alebo môžete pokračovať na ďalší výlet pozdĺž Malého Dunaja

(5,6 km / cca 35 min)

HORSKÝ PARK A SLAVÍN

Z hotela po Bajkalskej, Trnavskej a Šancovej až na Vojenský pamätník Slavín, odtiaľ miernym stúpaním až do najznámejšieho lesa v centre hlavného mesta, kde nájdete okrem iného aj historickú horáreň a legendárnu krčmu Funus

(4,9 km, cca 35 min)

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

ZOO BRATISLAVA

K najnavštevovanejším miestam nepochybne patrí bratislavská zoologická záhrada v Mlynskej doline. Prírodná ZOO na úpätí Malých Karpát s rozlohou 96 ha, v ktorej sa stretáva listnatý les, lúka, chladné údolie a prírodné jazierka. Nájdete tu viac ako tisíc zvierat z takmer 190 druhov. K najvzácnejším patria adax núbijský, diviak visajanský, orangutan sumatriansky, kulan turkménsky, gibon zlatolíci, hrošík libérijský, leopard cejlónsky. Je to tiež jediná ZOO na Slovensku, v ktorej nájdete šimpanzy, žirafy či nosorožce.

Pravidelne počas víkendov sa koná komentované kŕmenie, ktoré vás dostane k zvieratám bližšie ako zvyčajne. Obzvlášť živo je v ZOO počas špeciálnych akcií pre deti, napríklad na Medzinárodný deň detí či na Mikuláša.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

VÝLET - SKVOSTY SOCIALISTICKEJ BRATISLAVY

Vydajte sa na retro výlet do obdobia budovania panelákových sídlisk, plánovanej ekonomiky, ale aj ostnatých drôtov.

Dobrou voľbou, ako spoznať socialistickú Bratislavu, je prezrieť si mesto so sprievodcami, ktorí na starých škodovkách záujemcom ukazujú nielen paneláky, ale aj architektonické skvosty minulého režimu. Držitelia turistickej karty Bratislava CARD City & Region majú na prehliadku 10-percentnú zľavu.

Návštevníkov vodia na autentické miesta, ako napríklad k prvému experimentálnemu paneláku v celom Československu. Bol postavený v roku 1955 na Kmeťovom námestí a aj keď je už technickou pamiatkou, stále slúži svojim obyvateľom.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

PREHLIADKA NA ŠKODOVKE

Počas tejto prehliadky sa vám okrem jazdy samotnej sprítomnia rôzne ďalšie rekvizity z čias minulých – československé koruny, odznaky a knižky. Kofola i horalka v ruke každého účastníka nemôžu chýbať a architektúra tiež nebude opomenutá. V Bratislave je totiž mnoho unikátnych stavieb so zaujímavou históriou z tohto nedávneho obdobia.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

MÚZEUM DOPRAVY

Predtým, ako boli naše cesty plné áut, to vyzeralo v meste trocha inak. V Múzeu dopravy v Bratislave nájdete rozsiahlu zbierku vozidiel od kočov, motorových vozidiel až po parné, motorové a elektrické rušne. Cestnú dopravu prezentuje zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

ZÁBAVA V AKADÉMII AKČNÝCH ŠPORTOV HANGAIR

Akadémia akčných športov Hangair je prvým a jediným miestom svojho druhu na Slovensku. Na svoje si tu prídu milovníci skateboardingu, snowboardingu, freeskiingu, BMXiek, kolobežiek, trampolín, ale aj gymnastiky či workoutu. Príďte si zaskákať na freestyle trampolínach, zatrénovať si na kickroch skoky na lyžiach, snowboarde, bicykli alebo sa spustiť na snowtubbingovom kolese. Hangair je prístupný pre každého! Zatrénovať si môžete individuálne alebo môžete vyskúšať kurzy pod vedením profesionálov.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

1