Jesenná Bratislava

1

ZÍSKAJTE 12% ZĽAVU NA UBYTOVANIE A ĎALŠIE BENEFITY

  • 20% zľava na ubytovanie s bohatými bufetovými raňajkami vrátane vychladeného sektu
  • 50% zľava na vstup do  privátneho wellness - suchá & parná sauna, vírivka so 43 tryskami, ktorá prehrá obľúbenú hudbu z vášho telefónu
  •          10% zľava na A'la carte jedlá v hotelovej reštaurácii Oliva

Možnosť platby rekreačným poukazom.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

MALOKARPATSKÁ VÍNNA CESTA

Zablúďte do romantických zákutí vinohradov na úbočí Malých Karpát a do čarovných pivníc, kde Vám nalejú lahodnévíno priamo zo suda. Doprajte si autentickú ochutnávku toho, čo sa urodilo v malokarpatských viniciach v regióne medzi Bratislavou a susedným krajským mestom Trnavou. Na vínnej ceste Vás čakajú desiatky otvorených pivníc a vinári, ktorí Vás nimi s radosťou prevedú. Na zdravie!

Na východnej strane Malých Karpát sa od Bratislavy tiahne pás miest a dedín, ktoré spája prívlastok „vinohradnícke“. Vytvárajú malokarpatský vinohradnícky región, ktorý je rozlohou a významom najväčší na Slovensku. Milovníci prírody, ľudovej kultúry a kvalitného vína sa môžu z Bratislavy vybrať východným úpätím Malých Karpát po trase známej ako Malokarpatská vínna cesta. Vedie pozdĺž slnečných svahov Malých Karpát a lemujú ju úrodné vinohrady (s rozlohou takmer štyritisíc ha) a vínne pivnice. 

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

KRÁĽOVSTVO HUSACINY V SLOVENSKOM GROBE

Všetky cesty vedú do Ríma, ale my vieme, že tie husie vedú k 100-ročnej tradícii pečenia husí do Slovenského Grobu, kam za touto pochúťkou chodia dlhé roky gurmáni nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta. Do chrumkava upečené husi, lahodná pečienka a slávne grobské lokše sú pripravované podľa prastarých receptov. Udržanie tejto peknej tradície nás viedlo k založeniu Kráľovstva husaciny, ktoré  Cechu husacinárov Slovenského Grobu.

V Kráľovstve husaciny pôsobí Cech husacinárov, ktorý má snahu udržať kvalitu a dobré meno husaciny v Slovenskom Grobe. Za každou upečenou husou je kus poctivej práce, čo ocenila aj Európska komisia 2006, keď zo 422 projektov z celej EÚ, Európska komisia vybrala za dodržiavanie tradície husaciny ako najlepší projekt v rámci malého a stredného podnikania. 

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

CYKLOVÝLET MOST SLOBODY

(známy aj ako most Chucka Norrisa)

Z hotela na bicykli po Záhradníckej ulici, cez Košickú ulicu k nákupnému centru EUROVEA, odtiaľ po príjemnej cyklo-pešej upravenej ceste cez Staré mesto prídete k River Parku. Odtiaľ pozdĺž Dunaja po Devínskej ceste (stále pozdĺž Dunaja a Dunajského ramena) až do Devína, kde si môžete spraviť prestávku na návštevu hradu, prípadne obed. Z Devína pozdĺž rieky Morava do Devínskej Novej Vsi a odtiaľ po Moste Slobody do rakúskeho Schloßhofu, kde môžete navštíviť zámok Schloßhof.

dĺžka: 23 km, trvanie: cca 2 hod., 20 minút, prevýšenie: 23m

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

CYKLOVÝLET ŽELEZNÁ STUDNIČKA

Z hotela na bicykli po Bajkalskej a Račianskej ulici, cez štvrť Ahoj na Kamzík (náročnejšia trasa cez les), možnosť využiť lanovku, navštíviť televíznu vežu, prípadne vyskúšať bobovú dráhu. 

Trasa pokračuje klesaním až na Železnú studničku - obľúbená oddychová zóna Bratislavčanov, kde môžete príjemne stráviť deň, opekať v prírode, prípadne využiť občerstvenie vo viacerých bufetoch alebo reštauráciách. Nachádzajú sa tu viaceré detské ihriská a prírodné jazerá.

dĺžka: 7,9 km, trvanie: cca 1 hod., prevýšenie: 273m

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

CYKLOVÝLET DANUBIANA

Z hotela na bicykli po Bajkalskej ulici, cez Prístavný most (využitím cyklolávky), po Petržalskej cyklohrádzi pozdĺž Jaroveckého ramena. Môžete si spraviť prestávku a okúpať sa v Rusovskom jazere, navštíviť Rusovský park s kaštieľom. Po ceste sa nachádzajú viaceré bufety, v Rusovciach aj reštaurácie. Následne príchod do Čunova, kde môžete navštíviť Action Land s množstvom vonkajších aktivít nielen pre deti. 

Príchod do Areálu vodných športov a múzea moderného umenia Danubiana

dĺžka: 21,3 km, trvanie: cca 2 hod., 10 minút, prevýšenie: 40m

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

TIPY NA ĎALŠIE CYKLOVÝLETY

PEČNIANSKY LES

Z hotela po Záhradníckej ulici, cez centrum mesta, cez Most SNP, popri Inchebe a pozdĺž Petržalskej strany Dunaja až do Pečnianskeho lesa, kde môžete vidieť bunkre z 2.svetovej vojny

(7,3 km / cca 45 min)

LESOPARK VRAKUŇA

Z hotela po Bajkalskej a Ružinovskej ulici, po Priehradnej ulici až do Lesoparku Vrakuňa, kde môžete príjemne stráviť čas napríklad aj návštevou rozhľadne, alebo môžete pokračovať na ďalší výlet pozdĺž Malého Dunaja

(5,6 km / cca 35 min)

HORSKÝ PARK A SLAVÍN

Z hotela po Bajkalskej, Trnavskej a Šancovej až na Vojenský pamätník Slavín, odtiaľ miernym stúpaním až do najznámejšieho lesa v centre hlavného mesta, kde nájdete okrem iného aj historickú horáreň a legendárnu krčmu Funus

(4,9 km, cca 35 min)

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

VÝLET - SKVOSTY SOCIALISTICKEJ BRATISLAVY

Vydajte sa na retro výlet do obdobia budovania panelákových sídlisk, plánovanej ekonomiky, ale aj ostnatých drôtov.

Dobrou voľbou, ako spoznať socialistickú Bratislavu, je prezrieť si mesto so sprievodcami, ktorí na starých škodovkách záujemcom ukazujú nielen paneláky, ale aj architektonické skvosty minulého režimu. Držitelia turistickej karty Bratislava CARD City & Region majú na prehliadku 10-percentnú zľavu.

Návštevníkov vodia na autentické miesta, ako napríklad k prvému experimentálnemu paneláku v celom Československu. Bol postavený v roku 1955 na Kmeťovom námestí a aj keď je už technickou pamiatkou, stále slúži svojim obyvateľom.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

HISTORICKÉ CENTRUM

s Bratislava City Card (k dispozícii na recepcii) voľný vstup do 16 múzeí a galérií v Bratislave a okolí (napr. Bratislavský hrad, hrad Červený Kameň, Malokarpatské múzeum v Pezinku, Galéria mesta Bratislavy - Mirbachov palác, Pálffyho palác, hrad Devín, múzeum zbraní, múzeum farmácie, múzeum historických interiérov,

 

  • bezplatná prehliadka mesta v dĺžke 1 hodina so sprievodcom (každý deň o 14:00 hod.)
  • neobmedzené cestovanie verejnou dopravou v celom Bratislavskom kraji
  • zľavy do výšky 50%: viac ako 100 atraktívnych zliav až do 50% vrátane gastronómie, nákupov a múzeí (napr. 20% zľava do ZOO, 50% zľava múzeum dopravy) a mnohé iné

všetky zľavy nájdete tu

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

VÝLETY LOĎOU

1. BRATISLAVSKÝ OKRUH

Panoramatická plavba popod bratislavské mosty s nezvyčajnými pohľadmi na mesto z paluby vyhliadkovej lode.

2. BRATISLAVA - DEVÍN - BRATISLAVA

Plavba začína pohľadmi na historickú časť Bratislavy a jej nábrežie a Bratislavský hrad, pokračuje popod Nový most a most Lafranconi smerom ku hradu Devín.

3. BRATISLAVA - ČILISTOV - BRATISLAVA

Čilistov predstavuje aktívny odpočinok a relax pri vode. Zo športových aktivít je na výber volejbal, futbal, bedminton, stolný tenis alebo petangue. Aktívny program môžete vymeniť aj za pokojný piknik s rodinou alebo príjemné prechádzky v okolí povodia Dunaja. Pre najmenších účastníkov je pripravená mini ZOO.

4. BRATISLAVA - VIEDEŇ (TWIN CITY LINER - rýchloloď)

s možnosťou doobjednania jazdy vyhliadkovým autobusom po Viedni

ĎALŠIE MOŽNOSTI:

  • hudobné plavby
  • večera na Dunaji
  • nedeľný brunch na lodi 

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

ZOO BRATISLAVA

K najnavštevovanejším miestam nepochybne patrí bratislavská zoologická záhrada v Mlynskej doline. Nájdete tu viac ako tisíc zvierat z takmer 180 druhov.

Od mája do konca septembra sa počas víkendov koná komentované kŕmenie, ktoré vás dostane k zvieratám bližšie ako zvyčajne. Obzvlášť živo je v ZOO počas špeciálnych akcií pre deti, napríklad na Medzinárodný deň detí či na Mikuláša. Súčasťou areálu je aj DinoPark. Deti sú očarené rôznymi druhmi dinosaurov v životnej veľkosti. K tomu im môžete čítať o spôsobe ich života, vybrať sa do 3D kina či zahrať sa na paleontologickom ihrisku.

Ak ste držiteľom turistickej karty Bratislava CARD, máte 100 % zľavu na návštevu ZOO. Naviac vás k nej mestská doprava privezie úplne zdarma.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

MÚZEUM DOPRAVY (TIP na aktivitu počas daždivých dní)

Predtým, ako boli naše cesty plné áut, to vyzeralo v meste trocha inak. V Múzeu dopravy v Bratislave nájdete rozsiahlu zbierku vozidiel od kočov, motorových vozidiel až po parné, motorové a elektrické rušne. Cestnú dopravu prezentuje zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

1