Zima v Bratislave

1

ZÍSKAJTE 12% ZĽAVU NA UBYTOVANIE A ĎALŠIE BENEFITY

  • 12% zľava na ubytovanie s bohatými bufetovými raňajkami vrátane vychladeného sektu
  •          10% zľava na A'la carte jedlá v hotelovej reštaurácii Oliva
  • Možnosť platby rekreačným poukazom.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

VÝHĽADY Z HRADU A SLAVÍNA

Ak ste fanúšikom skvelých výhľadov, určite si nenechajte ujsť Bratislavský hrad a vojnový pamätník Slavín. Majestátny Hrad vynímajúci sa na kopci 80 metrov nad Dunajom je už po stáročia symbolom Bratislavy. Slavín je najväčší vojnový pamätník v strednej Európe a vďaka svojej polohe a výške 52 metrov patrí medzi dominanty mesta. Obe ponúkajú nádherný výhľad na zimnú Bratislavu.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

GALÉRIE, MÚZEÁ A RUŽOVÉ KRÁĽOVSTVO V SND

Zimné obdobie je ako stvorené na návštevu múzeí a galérií, ktoré ulahodia aj náročným milovníkom umenia. Ak máte radi moderné umenie, určite vás osloví Danubiana, Kunsthalle či galéria Nedbalka. Tradícia vás počká v Galérii mesta Bratislavy a expozície v Múzeu mesta Bratislavy. Do sveta detskej čistoty a nekonečnej fantázie sa ponoríte pri hudobnej rozprávke Ružové kráľovstvo v SND vďaka projektu Online Živé umenie. Čaká vás online predstavenie s krásnymi kostýmami a výpravnou scénou.Európska komisia vybrala za dodržiavanie tradície husaciny ako najlepší projekt v rámci malého a stredného podnikania. 

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

ZÁBAVA V AKADÉMII AKČNÝCH ŠPORTOV HANGAIR

Akadémia akčných športov Hangair je prvým a jediným miestom svojho druhu na Slovensku. Na svoje si tu prídu milovníci skateboardingu, snowboardingu, freeskiingu, BMXiek, kolobežiek, trampolín, ale aj gymnastiky či workoutu. Príďte si zaskákať na freestyle trampolínach, zatrénovať si na kickroch skoky na lyžiach, snowboarde, bicykli alebo sa spustiť na snowtubbingovom kolese. Hangair je prístupný pre každého! Zatrénovať si môžete individuálne alebo môžete vyskúšať kurzy pod vedením profesionálov.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

PRECHÁDZKY V LESOPARKU

Doprajte si oddych v prostredí bratislavských parkov a záhrad, ktoré aj v zimnom období oplývajú čarom, či už ich nájdete zasnežené, alebo nie. Navštívte Bratislavský lesopark, kde sa môžete previezť lanovkou medzi Železnou studničkou a Kamzíkom alebo si užiť parádnu sánkovačku s pohľadom na krásne zasneženú krajinu. Horský park, ktorý je z centra mesta vzdialený len niekoľko minút, ponúka miesto na ten pravý zimný oddych.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

PREHLIADKA NA ŠKODOVKE

Počas tejto prehliadky sa vám okrem jazdy samotnej sprítomnia rôzne ďalšie rekvizity z čias minulých – československé koruny, odznaky a knižky. Kofola i horalka v ruke každého účastníka nemôžu chýbať a architektúra tiež nebude opomenutá. V Bratislave je totiž mnoho unikátnych stavieb so zaujímavou históriou z tohto nedávneho obdobia.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

CITY GAME A ESCAPE ROOM

Spoznávajte zábavnou formou Bratislavu a jej zákutia. Pri interaktívnych úlohách mestskej hry Brainteaslava si vychutnáte nové výhľady a dozviete sa nové fakty o meste. Ak máte radi hlavolamy a riešenie tajomných úloh, navštívte jednu z čoraz viac populárnejších escape rooms. Rôzne témy prinesú vždy unikátny zážitok a zabaví sa pri nich celá partia.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

VÝLET - SKVOSTY SOCIALISTICKEJ BRATISLAVY

Vydajte sa na retro výlet do obdobia budovania panelákových sídlisk, plánovanej ekonomiky, ale aj ostnatých drôtov.

Dobrou voľbou, ako spoznať socialistickú Bratislavu, je prezrieť si mesto so sprievodcami, ktorí na starých škodovkách záujemcom ukazujú nielen paneláky, ale aj architektonické skvosty minulého režimu. Držitelia turistickej karty Bratislava CARD City & Region majú na prehliadku 10-percentnú zľavu.

Návštevníkov vodia na autentické miesta, ako napríklad k prvému experimentálnemu paneláku v celom Československu. Bol postavený v roku 1955 na Kmeťovom námestí a aj keď je už technickou pamiatkou, stále slúži svojim obyvateľom.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

HISTORICKÉ CENTRUM

Ak plánujete výlet do hlavného mesta, určite by ste nemali vynechať tieto TOP pamiatky a atrakcie, ktoré robia Bratislavu výnimočnou. Prejdite sa Bratislavou od historickej Starej radnice až po moderné UFO. Bez návštevy týchto turistických atrakcií sa z Bratislavy jednoducho neodchádza. Niektoré z nich sú úplne zadarmo alebo za prijateľný poplatok

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

ZOO BRATISLAVA

K najnavštevovanejším miestam nepochybne patrí bratislavská zoologická záhrada v Mlynskej doline. Nájdete tu viac ako tisíc zvierat z takmer 180 druhov.

Od mája do konca septembra sa počas víkendov koná komentované kŕmenie, ktoré vás dostane k zvieratám bližšie ako zvyčajne. Obzvlášť živo je v ZOO počas špeciálnych akcií pre deti, napríklad na Medzinárodný deň detí či na Mikuláša. Súčasťou areálu je aj DinoPark. Deti sú očarené rôznymi druhmi dinosaurov v životnej veľkosti. K tomu im môžete čítať o spôsobe ich života, vybrať sa do 3D kina či zahrať sa na paleontologickom ihrisku.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

MÚZEUM DOPRAVY

Predtým, ako boli naše cesty plné áut, to vyzeralo v meste trocha inak. V Múzeu dopravy v Bratislave nájdete rozsiahlu zbierku vozidiel od kočov, motorových vozidiel až po parné, motorové a elektrické rušne. Cestnú dopravu prezentuje zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia.

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

1